Історія школи

 /Files/images/1.gif

Історія школи – наша історія

Є на планеті дороге серцю місце – рідна школа. Весною стоїть вона в оточенні садків, ніби облита вишневим та яблуневим цвітом. Кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись в єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти… І так багато років… Обличчя, обличчя… Змінюються вони, як у калейдоскопі. Але ти, школо, пам’ятаєш всіх: скуйовджених і охайних, бешкетників та сором’язливих, веселих і сумних. Ти начало всіх начал. Так будь же завжди благословенна. Нехай від споминів про тебе світліють обличчя, розгладжуються зморшки! Хай вічно живуть слова: «Здрастуй, школо!»

Люб’язівська загальноосвітня школазаснована в 1977 році, розміщена у сучасному двоповерховому будинку. Цікавою є історія побудови нашої школи.

До 1976 р. навчання дітей проходило в трьох маленьких хатинках, в кожній з яких розміщувалося по 2 класні кімнати. Класи були маленькі, тісні, опалювалися грубками. Навчання проходило у дві зміни. Ці будиночки були збудовані ще в післявоєнний період (1947р.). Восени 1976р., в зв’язку з паводком, відбувся робочий візит міністра сільського господарства УРСР товариша Хорунжого та першого секретаря Волинського обкому КПУ Коржа М.П. вЛюбешівський район. Високі гості завітали і в село Люб'язь, яке дуже постраждало від високої води. Відвідали і школу, завітавши на урок до вчительки української мови Дусик Марії Іванівни. Міністр був вражений, побачивши в яких умовах навчаються діти колгоспників. Користуючись нагодою, голова місцевого колгоспу «Світанок», Свистюла Іван Григорович,порушиводне з найбільшнаболілих питань - будівництво нової школи. І ось результат -терміново виготовлена проектна документація, через 1 -2 місяці розпочалося будівництво. Будівельні роботи виконувалися будівельною бригадою місцевого колгоспу «Світанок». Керівництво колгоспу призупинило всі будівельні роботи, аби лише чим швидшезбудувати школу для своїх дітей.

ОСЬ ЯК ПРО ЦЕ ПИСАЛА ТОДІ РАЙОННА ГАЗЕТА «НОВЕ ЖИТТЯ» В СТАТТІ «СЕЛО БУДУЄ ШКОЛУ»:

/Files/images/27.jpg «У селі Люб'язь споруджується нове двоповерхове приміщення школи на 320 учнівських місць. Вартість його – 420 тис. крб. Здійснюють будівництво будівельники Любешівського міжколгоспбуду, які дали слово на 1 вересня ц.р. здати школу в експлуатацію.

Перший камінь будівельники заклали тут у грудні минулого року. А нині вони уже закінчили кладку стін навчального корпусу, спортивного залу і ведуть підготовчі роботи до будівництва даху, внутрішньої штукатурки, облицьовки…

Сантехніки тим часом, яких очолює О.Ф. Гавруков, ведуть монтаж центрального опалення, встановлюють обігрівальні батареї, котли.

…По-ударному працюють члени комплексної бригади, яку очолює Володимир Іванович Кузьмич, Василь Михеєвич Іванісік, Василь Андрійович Музика, Мефодій Іванович Кратик, Ніна Вікторівна Іванісік та інші будівельники широкого профілю. Вони – і муляри, і штукатури, й теслярі. Щозміни виконують встановлені норми виробітку.

Допомагає будівельникам колгоспний тракторист Микола Васильович Комзюк. Своїм Т-25 він підвозить розчин, різні будівельні матеріали.

-Не припиняються роботи і у вихідний день, - розповідає голова міжколгоспної будівельної організації тов. Клубук. – активісти села організовують недільники, у яких беруть участь комуністи, комсомольці, службовці, інтелігенція села. Охоче йдуть на роботу й старшокласники місцевої школи.

Усе село будує школу.

Не завжди, правда, все йде гладко, не завжди все ладиться. Буває поспішність, трапляється брак у роботі, який на ходу доводиться ліквідовувати. Одного дня, скажімо, матеріалу бракне, другого – робочої сили. Колектив будівельників, однак, переборює труднощі, бореться з деякими неполадками, аби до першого дзвоника нову школу здати в експлуатацію, дітям і педагогічному колективові зробити приємний подарунок.

Хочеться вірити, що їхні благородні наміри стануть дійсністю: діти хліборобів одержать хороший подарунок – нове, світле, просторе приміщення школи.»

( К.Неймарк)

/Files/images/Шкльода.jpg

7 жовтня 1977 р. нова загальноосвітня школа с. Люб'язь гостинно прийняла своїх перших учнів. На стіл міністра Хорунжого, який тримав питання будівництва Люб’язівської школи на особистому контролі,були покладені фотодокументи про відкриття школи.

Школа була оснащена всім необхідним для успішної роботи. Матеріально-технічна база повністю відповідала вимогам того часу.

У 1980 році відбувся перший випуск Люб’язівської середньої школи, 39 юнаків та дівчат отримали документи про закінчення даного навчального закладу.

За 35 років функціонування школи випущено 827 випускників.

/Files/images/випуск.jpg

Немає коментарів:

Дописати коментар