Структура та органи управління закладом

 

Згідно статті  24 Закону України «Про освіту»  система управління закладом  освіти визначається законом та установчими документами.

 Права і обов’язки засновника щодо управління закладом освіти визначаються Законом України «Про освіту»  та іншими законами України, установчими документами закладу освіти.

Згідно із статею  26 керівник закладу освіти  здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника закладу освіти визначаються законом та установчими документами закладу освіти.

Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

Згідно статті  27  основним колегіальним органом управління закладу освіти є  педагогічна рада, яка створюється у випадках і порядку, передбачених спеціальними законами.  Основні повноваження, відповідальність, порядок формування і діяльності колегіальних органів управління закладу освіти визначаються законодавством та установчими документами закладу освіти.

Згідно статті 28 громадське самоврядування в закладі освіти - це право учасників освітнього процесу як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді (контролі) та в управлінні закладом освіти у межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти.

Громадське самоврядування в закладі освіти здійснюється на принципах, визначених частиною восьмою статті 70 цього Закону.

В ОЗЗСО  «Люб'язівський ліцей» діють:

-          органи самоврядування працівників закладу освіти;

-          органи самоврядування здобувачів освіти;

-          органи батьківського самоврядування.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти.

 Повноваження, відповідальність, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.


Немає коментарів:

Дописати коментар