Безпечне освітнє середовище

 

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

·       Національна поліція – 102для повідомлення про факт насильства

·       Урядовий контактний центр – 15 47, децілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства

·       Система безплатної правової допомоги – 0 800 213103

·       Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500335 або 116 123

 

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

_______________________________________________________________________________________

Державна служба якості освіти закликає засновників і керівників шкіл звернути підвищену увагу на створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану.
Засновникам і керівникам шкіл необхідно:забезпечити облаштування безпечного простору у закладі (укриття, запасні виходи);
здійснити заходи щодо мінної безпеки (інформування учнів, спільні заходи із залученням ДСНС).
Також доцільно розробити:схему евакуації учасників освітнього процесу (зокрема й до найближчого укриття, якщо таке не обладнане у школі);
алгоритм дій працівників і учнів закладу під час евакуації.

У закладі освіти важливо пояснювати учням і працівникам правила поводження під час повітряних тривог, евакуації, перебування у сховищі чи укритті.

Учителям рекомендовано пройти навчання з надання першої невідкладної допомоги дітям або тренінг «Перша допомога дітям. Тренінг для дитячих закладів».
У разі ймовірних надзвичайних ситуацій, до дій школи важливо залучати батьків. Зокрема, до проведення евакуації, комунікації з учасниками освітнього процесу, контролю вмісту дитячого наплічника тощо.
Особливо актуальним для закладів освіти, що приймають дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, є перегляд антибулінгових політик, розроблення адаптаційних заходів для таких учнів і підтримка їхнього психологічного здоров’я.
Керівникам шкіл потрібно бути готовими за необхідності змінювати форми організації освітнього процесу та здобуття освіти, а також продовжувати працювати в електронних журналах і з платформами, на яких розміщено навчальні матеріали.
Крім того, слід звернути увагу на добір навчальних матеріалів і стратегії роботи з учнями під час уроків.
Зазначимо, що з детальним описом щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) можна ознайомитися в рекомендаціях ДСНС.
Нагадаємо, команда МОН надала роз’яснення щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану.

Телефони довіри
Дитяча лінія (з 12.00 до 16.00)     116 111  або  800 500 225
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 – 000
Гаряча лінія з питань запобігання насильства 116-123  або  0800-500-335
Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0800-50-17-2
Уповноважений Президента України з прав дитини  044-255-76-75
Центр надання безоплатної правової допомоги          0800-213-103
Національна поліція України 102

Немає коментарів:

Дописати коментар